Foto: Unsplash

Aplikace Android Auto v telefonech s Androidem 12 končí, nahradí ji Asistent Google

Výhodou aplikace Android Auto je jednoduché propojení telefonu s palubní deskou. Díky tomu řidič získá snadný přístup k Mapám Google, Waze, hudebním aplikacím (např. Spotify, Hudba Play) a desítkám dalších aplikací.

Pro uživatele, kteří nemají kompatibilní palubní jednotku, však Google již několik let nabízí také prostředí Android Auto přímo v mobilu. Nyní ale společnost uvedla, že Android Auto přestane podporovat na telefonech s operačním systémem Android 12. Všem uživatelům, kteří používají Android 12, tak bude automaticky nabídnuta alternativa, a totiž Asistent Google. Společnost také uvedla, že všichni uživatelé zařízení s Androidem 12 budou i do budoucna moci počítat právě s navigací v rámci Asistenta Google.

Ještě před tím, než společnost tuto změnu potvrdila, zaznamenali někteří uživatelé potíže se spuštěním aplikace Android Auto. Konkrétně šlo především o majitele Pixelů (se systémem Android 12). Při pokusu o spuštění aplikace na jejich telefonech, se objevilo oznámení, v němž bylo uvedeno, že aplikace Android Auto je nyní „k dispozici pouze pro obrazovky automobilů“ a zároveň jim bylo doporučeno místo stávající aplikace vyzkoušet prostředí Asistenta Google.

Každopádně společnost potvrdila, že pro uživatele, kteří používají Android Auto ve vozech, které tuto aplikaci podporují, se nic nezmění. Stejně tak ti, kteří používají mobilní aplikaci Android Auto, ale neupgradují svůj telefon na Android 12, budou moci (alespoň prozatím) tuto aplikaci i nadále používat.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.