Foto: se svolením Apple

Aplikace Apollo umožňuje do Apple Dynamic Island přidat zvířátko podobné tamagoči

Přestože telefony iPhone 14 Pro a Pro Max byly uvedeny teprve nedávno, vývojáři už vymýšlejí zábavné a zajímavé nápady pro využití nového rozhraní Apple Dynamic Island. Ačkoli ve skutečnosti jde o poměrně nevzhledný prvek nových iPhonů, Apple z něj udělal přednost a vytvořil z něj zcela jedinečnou a originální součást svých zařízení.

Například tvůrce aplikace Apollo Christian Selig do rozhraní implementoval podporu pro Pixel Pals. Tato funkce do Apple Dynamic Island umožňuje přidat zvířátko podobné tamagoči. Pokud má uživatel otevřený program Apollo, zvířátko se v rámci Dynamic Island pohybuje a provádí nejrůznější roztomilé věci. Vybrat si můžete kočku, psa, ježka, lišku nebo axolotla.

Nezoufejte, pokud nemáte iPhone 14 Pro nebo Pro Max, i tak si do svého zařízení můžete zvířátko přidat, a to jako widget na zamykací obrazovku, musíte mít však nainstalovaný systém iOS 16. Jen na okraj – co se widgetů pro iPhone týče, společnost Google představila jeden, který bude fungovat jako zástupce hry Dino v prohlížeči Chrome. Tuto slavnou minihru tak bude možné pomocí widgetu spustit velmi snadno.

Každopádně Christian Selig není jediný, kdo se snaží Apple Dynamic Island využít kreativním způsobem. Kriss Smolka, tvůrce hravé aplikace WaterMinder, která dbá o váš pitný režim, ve svém tweetu představil hru Hit the Island, která průstřel Apple Dynamic Island využívá pro hru ve stylu Pong. Úkolem hráče je odrazit malý míček ze spodní strany displeje do průstřelu, čímž získává bod. Hra se pochopitelně stále zrychluje. Stáhnout si ji můžete z App Store.

Zdroj: engadget.com