Foto: Wikimedia Commons

Aplikace BeReal má už prý více než 20 milionů aktivních uživatelů denně

Aplikace BeReal, která v roce 2022 získala ocenění aplikace roku na Apple App Store, má nyní údajně už 20 milionů aktivních uživatelů denně. Aplikace BeReal funguje na tom principu, že uživateli pošle každý den v jinou dobu oznámení, které jej vyzve, aby všeho nechal a sdílel fotografie pořízené předním a zadním fotoaparátem telefonu. Uživatel má na pořízení fotografie a na její sdílení přesně dvě minuty. Aplikace by tak měla uživatele vést k tomu, aby se se svými přáteli podělili o autentické a neupravené fotografie z běžného života. Samotná aplikace nenabízí žádné filtry a uživatel navíc kvůli dvouminutovému oknu na focení ani nemá čas na to, aby se nějak upravil. Pokud uživatel zveřejní příspěvek se zpožděním, nebo pořídí nové fotografie, tak jsou o tom jeho přátelé skrze aplikaci informováni.

Aplikace je velmi originální, její užívání je ale často problematické. Uživatelé tak například ve spěchu sdílejí všední fotografie obrazovek svých počítačů nebo jsou nuceni vytahovat své telefony během školní výuky. I přesto je o aplikaci velký zájem. Vývojáři společnosti mezitím přišli s novou funkcí, za pomoci které by chtěli přilákat nové uživatele a udržet si ty stávající. Zcela nová funkce BeReal, kterou společnost testuje ve Velké Británii a brzy ji rozšíří do zbytku světa, umožňuje uživatelům zveřejnit dva snímky denně, a to navíc v časech, které si sami zvolí.

Tento krok by mohl narušit auru spontaneity a autenticity, o kterou BeReal usiluje, protože uživatelům poskytne možnost pózovat a upravovat své příspěvky. Společnost ale očividně hledá způsoby, jak udržet pozornost uživatelů na delší dobu.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.