Foto: se svolením Capture One

Aplikace Capture One pro úpravu fotografií je nově dostupná pro iPhone

Společnost Capture One přinesla svou stejnojmennou fotografickou aplikaci na iPhone. Fotografové mohou připojit svůj fotoaparát k telefonu a pořizovat snímky přímo do aplikace. Capture One je podle společnosti kompatibilní s více než 500 fotoaparáty, včetně modelů Canon, Sony, Nikon, Fujifilm, Leica a Sigma.

Aplikace dokáže automaticky upravovat snímky v okamžiku, kdy je fotoaparát odešle do iPhonu. Podle Capture One tak mohou fotografové rychle poskytovat svým klientům upravené snímky. Uživatelé mohou dopředu vytvořit styly v aplikaci Capture One pro stolní počítače nebo iPad a AirDroppingem je přenést do iPhonu.

Capture One navíc umožňuje sdílet fotografie v reálném čase bez ohledu na vzdálenost. Společnost uvedla, že to umožní rychle vybrat dobré záběry a poskytnout zpětnou vazbu z jakéhokoli zařízení.

Mezi další funkce aplikace patří konverze RAW a zpracování barev. Snímky bude možné přenášet přes cloud do aplikace Capture One Pro a dokončit úpravy na počítači. Capture One uvádí, že stávající úpravy pochopitelně zůstanou při přenosu snímků zachovány. Podle společnosti můžete snímky z aplikace exportovat, včetně exportu na externí SSD.

Aplikace Capture One, která je stále populárnější alternativou Lightroomu, je již nyní k dispozici v App Store. Předplatné po sedmidenní zkušební verzi stojí 5 dolarů měsíčně, ale uživatelé, kteří mají aplikaci pro iPad nebo balíček All in One, mohou Capture One používat na iPhonu zdarma.

Zdroj: engadget.com