Foto: se svolením Open AI

Aplikace ChatGPT je nyní k dispozici pro Android

Společnost OpenAI dostála svému slovu. Jak slíbila, vydala aplikaci ChatGPT pro Android. Stejně jako ve verzi pro iOS můžete v aplikaci hovořit s generativní umělou inteligencí a požadovat po ní odpovědi na nejrůznější otázky. Můžete zadávat hlasové požadavky pomocí vlastního rozpoznávání řeči společnosti OpenAI, synchronizovat historii chatu napříč zařízeními a exportovat data.

Předplatitelé služby ChatGPT Plus mohou také libovolně přepínat mezi standardními (GPT-3.5) a GPT-4 jazykovými modely. Bez ohledu na model, který používáte, budete pro aplikace potřebovat alespoň Android 6.0.

Aplikace by mohla zpřístupnit ChatGPT zejména v zemích, kde převládá systém Android nebo kde jsou počítače méně rozšířené. Software je od května k dispozici pro uživatele iPhonů.

Stejně jako v případě Bing Chatu (založeného na GPT-4), Barda a dalších konverzačních systémů s umělou inteligencí se ale na výsledky nebudete chtít zcela spoléhat. Technologie je náchylná k „halucinacím”, které mohou vést k falešným tvrzením, špatné kontextové logice a dalším výstupům, které nejsou důvěryhodné. ChatGPT je někdy užitečnější jako výchozí bod pro zadání než pro získání konečných odpovědí, může například pomoci s kreativními úkoly, kde přesnost není tak podstatná.

OpenAI pomohla zpopularizovat generativní umělou inteligenci prostřednictvím nástrojů jako je ChatGPT, ale vedla také k odezvě ze strany průmyslu i k pozornosti vládních zmocněnců. Odborníci se obávají, že by podobné technologie mohly převzít kontrolu nebo podporovat dezinformace. Samotná organizace OpenAI doufá, že zmírní rizika umělé inteligence.

Mezitím američtí herci stávkují částečně také kvůli obavám, že by jim studia mohla kvůli využití AI zkrátit úvazky, tedy i mzdy.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.