Zdroj: play.google.com

Aplikace Google Fit přináší do telefonů Pixel měření tepové i dechové frekvence

Zdravotní funkce se staly oblíbenou součástí nositelné elektroniky. O tomto trendu dobře ví i společnost Google, která nyní oznámila nové funkce, které budou moci majitelé Pixelů využít od příštího měsíce. Do aplikace Google Fit totiž přibyla možnost měření tepové a dechové frekvence. Obě tyto hodnoty přitom mohou posloužit k hodnocení celkového zdravotního stavu.

K měření přitom uživatelé nebudou potřebovat žádné další příslušenství ani senzory. Veškeré potřebné kroky lze totiž provést jen pomocí telefonu. Po otevření aplikace Google Fit je jen potřeba postupovat podle pokynů. Měření dechové frekvence aplikace vyhodnocuje pomocí sledování pohybů hrudníku přední kamerou, z tohoto důvodu je proto zapotřebí, aby na sobě uživatel neměl oděv, který by sledování bránil. Měření trvá zhruba 30 sekund.

K výpočtu tepové frekvence je používána zadní kamera mobilního telefonu, přičemž hodnota je vypočítána po přiložení prstu. Každopádně i samotný Google přiznává, že pomocí obou způsobů měření lze získat pouze orientační data (je důležité si uvědomit, že nové funkce neobdržely schválení FDA a ani nebyly navrženy jako diagnostický nástroj). Výhodou však je, že uživatelům k měření postačí pouze telefon.

Každopádně nejde o zcela nový způsob. Aplikace, které umožňují měření tepové frekvence pomocí telefonu, existují již od roku 2014. Google však šel ještě o kousek dál, jelikož jeho aplikace by měla bezproblémově fungovat pro všechny typy pleti, uživatele všech věkových kategorií a při různých světelných podmínkách.

Ačkoli nyní mohou novinku vyzkoušet pouze majitelé telefonů Pixel, později by se měla rozšířit i na další telefony.

Zdroj: engadget.com