Foto: se svolením Google

Aplikace Google Nearby Share pro počítače se systémem Windows je nyní oficiálně k dispozici

Společnost Google uvádí, že její aplikace Nearby Share pro počítače se systémem Windows je nyní oficiálně k dispozici. Verze aplikace pro PC, která umožňuje snadné sdílení souborů mezi zařízeními, jako jsou telefony s Androidem a Chromebooky, byla několik měsíců ve fázi beta, ale nyní byla uvolněna pro všechny uživatele. Podle společnosti Google si již beta verzi nainstalovalo více než 1,7 milionu lidí a s její pomocí přenesli více než 50 milionů souborů, především fotografií a videí.

Google přidal do aplikace Nearby Share pro Windows několik nových funkcí. Nyní se zobrazuje odhadovaný čas, tedy za jak dlouho bude přenos souboru dokončen. Oznámení zařízení budou obsahovat náhled obrázku, který vám pomůže ujistit se, že sdílíte správný soubor. Google později plánuje přidat další funkce a spolupracuje s některými výrobci počítačů, včetně HP, aby aplikaci zařadili do svých systémů.

Chcete-li používat aplikaci Nearby Share pro Windows, musíte v počítači povolit funkce WiFi a Bluetooth. Po nastavení stačí přetáhnout soubor do aplikace nebo na něj kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost Nearby Share pro jeho odeslání do zvoleného zařízení.

Pokud jste přihlášeni ke stejnému účtu Google v počítači i v telefonu se systémem Android (nebo tabletu či Chromebooku), přenosy budou automaticky provedeny v daném zařízení. Každopádně zařízení, mezi kterými přenášíte soubory, musí být od sebe vzdálena do 5 metrů. K dispozici je také nastavení viditelnosti zařízení, které pomáhá zabránit nevyžádaným a nechtěným přenosům souborů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.