Aplikace Messenger se naučí překladům

Funkce automatického překladu, kterou můžeme už delší dobu používat u komentářů na sociální síti Facebook se brzy objeví také v aplikaci Messenger. Zpočátku bude tato funkce testovaná na překladech mezi angličtinou a španělštinou v USA a Mexiku, postupně by se mohla objevit i podpora dalších jazyků a vzhledem k tomu, že má společnost Facebook k dispozici překladovou databázi, kterou využívá přímo pro sociální síť, nemuselo by to trvat tak dlouho.

Funkce M Translation byla představena na letošní konferenci F8 a je součástí balíčku nových funkcí M Suggestions AI funkcí pro Messenger. Ten mimo jiné umožní uživatelům výběr rychlých odpovědí. Překladač pracuje na jednoduchém principu, pokud anglicky mluvící uživatel dostane zprávu ve španělštině aplikace automaticky nabídne možnost překladu textu. Funkce bude samozřejmě fungovat i opačně. Bude také možné zapnout automatický překlad, který do budoucna veškeré zprávy z daného jazyka ihned přeloží (a upozorní na to uživatele), to bude možné také kdykoliv vypnout.

Tato funkce by měla opět o něco usnadnit a zpřístupnit Messenger pro více uživatelů. Potvrzuje tím trend, že se z toho co byl pouhý nástroj pro čtení a psaní zpráv v rámci sociální sítě Facebook stává svébytná platforma, která bude v budoucnu nabízet platby elektronický obchod nebo hry. V průzkumech sociálních sítí se často objevuje Messnger jako samostatná kategorie vedle Facebooku.

Zdroj: cnet.com