Foto: Wikimedia Commons

Aplikace na Twitteru přestaly fungovat poté, co se Musk rozhodl omezit počet tweetů

V posledních dnech Twitter nejenže přestal zobrazovat tweety, pokud nejste přihlášeni, ale také začal omezovat počet tweetů, které si uživatelé mohou denně přečíst (tzv. “rate limiting”). Podle Elona Muska byla omezení zavedena kvůli “sběru dat” třetími stranami. Tato opatření začínají mít dopad i jinde v ekosystému Twitteru, mnoho uživatelů hlásí, že Tweetdeck (platforma navržená pro správu více Twitter účtů najednou) přestal fungovat. Kromě toho Google vyhledávání údajně zobrazuje až o 50 procent méně URL odkazů na Twitter, a to kvůli nově zavedenému požadavku na přihlášení, uvedl Search Engine Roundtable.

Pro mnoho uživatelů přestal Tweetdeck zcela fungovat a zobrazuje pouze animaci rotujícího kolečka. Důvodem může být chyba ve webové aplikaci Twitteru, která odesílá požadavky v nekonečné smyčce.

Kromě toho se ve vyhledávači Google po Muskově kroku může neregistrovaným uživatelům zobrazovat až o 50 procent méně odkazů na Twitter. Barry Schwartz ze Search Engine Roundtable zjistil, že Google má nyní ve svém indexu o 52 procent méně URL adres Twitteru než v pátek. Ve výčtu vyhledávání se stále zobrazují nejnovější tweety, ale normální indexování se zdá být nefunkční.

Zatím není zcela jasné, co problémy způsobilo, ale vývojář Sheldon Chang naznačil, že roli může hrát vypnutí anonymního přístupu na Twitter. Twitter slíbil, že požadavek na přihlášení a omezení rychlosti jsou pouze “dočasná” opatření, ale zatím nebylo zveřejněno datum, kdy se tato omezení zruší.

Zdroj: www.engadget.com