Foto: se svolením Apple

Aplikace pro poslech klasické hudby Apple Music Classical dorazí 28. března

V roce 2021 společnost Apple koupila a později ukončila streamovací službu Primephonic zaměřenou výhradně na klasickou hudbu. Nějakou dobu samostatná aplikace pro tento typ hudby chyběla, nyní jsme se však konečně dočkali. Společnost totiž oznámila vydání aplikace Apple Music Classical, která bude k dispozici již od 28. března, a to jako součást stávajícího předplatného Apple Music.

Přístup do databáze klasické hudby bude umožněn uživatelům s individuálním, studentským a rodinným tarifem nebo balíčkem Apple One. Majitelé tarifu Apple Music Voice Plan však novou aplikaci nebudou moci využít.

Po spuštění bude Apple Music Classical k dispozici na všech iPhonech se systémem iOS 15.4 nebo novějším (verze aplikace pro Android by se měla také brzy objevit). Katalog obsahuje více než pět milionů skladeb od novinek až po slavná díla z minulých století. Zvuk bude možné streamovat ve vysokém rozlišení až 192 kHz/24-bit v bezztrátové kvalitě a u velké řady nahrávek bude k dispozici také prostorový zvuk.

Kromě poslechu hudby aplikace nabídne také prohlížení psaného obsahu, jako jsou životopisy skladatelů, popisy klíčových děl i průvodce touto tematikou. K dispozici bude také více než 700 kurátorsky sestavených playlistů.

Již nyní je možné si aplikaci předobjednat v App Store (aplikace se automaticky stáhne v den uvedení na trh, pokud máte v nastavení iOS zvolenou možnost Automatická aktualizace).

Zdroj: engadget.com