Foto: App Store

Aplikace pro úpravu fotografií Pixelmator Photo je k dispozici i pro iPhony

Aplikace Pixelmator Photo pro úpravu fotografií byla prozatím k dispozici pouze na iPadech, nyní se přesouvá i na iPhony. Společnost Pixelmator totiž oznámila vydání aplikace Photo pro jablečné telefony.

Tato nová aplikace je samozřejmě uzpůsobena pro menší displeje. Podobně jako v aplikaci pro tablety mají profesionálové i nadšenci širokou škálu nástrojů pro úpravu fotografií, buď přímo z telefonu (včetně formátu ProRAW, který umí některé z iPhonů), nebo více než 600 formátů RAW z fotoaparátů.

V nabídce je možnost až 30 různých základních úprav odstínu včetně těch nejzákladnějších, jako je expozice a vyvážení bílé. Dostupné jsou však samozřejmě i pokročilé úpravy. Pixelmator Photo navíc využívá také některé složitější funkce úprav, které jsou založeny na umělé inteligenci. Mezi takové patří například odstraňování objektů nebo třeba praktické zvyšování rozlišení u snímků s nízkým rozlišením.

Samozřejmostí je také kompatibilita v rámci dalších aplikací od Applu – např. Fotky či iCloud. Prováděné úpravy tak můžete pohodlně ukládat přímo do knihovny, nebo z ní otevírat snímky.

Pixelmator Photo se běžně prodává za 8 dolarů, verze pro iPhony je však nyní k dispozici pouze za 4 dolary (Apple se tak snaží motivovat majitelé jablečných telefonů ke koupi). Přitom ti uživatelé, kteří již používají aplikaci pro iPady, získají verzi pro smartphony zdarma.

Zdroj: engadget.com