Foto: se svolením Spotify

Aplikace Spotify Stations bude ukončena 16. května

Aplikace Spotify Stations byla určena pro všechny posluchače, kteří si nechtějí vybírat konkrétní skladby. Jednoduše stačilo otevřít aplikaci a mohli jste ihned poslouchat hudbu, tedy podobně jako rádio. Za deset dní však tato služba končí.

Konkrétně 16. května 2022 Spotify Stations ukončuje svoji činnost, což již bylo oznámeno v e-mailu některým předplatitelům. Aplikace přestane existovat jak v rámci mobilních aplikací, tak na webu. Technicky vzato byla aplikace Stations po celou dobu své existence ve fázi beta a pomalu se rozšiřovala do regionů služby Spotify. Aplikace byla původně spuštěna v Austrálii na začátku roku 2018 a o rok později se rozšířila také do dalších regionů.

V e-mailu, který přišel uživatelům Stations, můžeme číst toto: „Nejdříve bychom vám chtěli poděkovat za to, že jste uživateli aplikace Spotify Stations, jejíž beta verzi jsme testovali. Rozhodli jsme se neprodlužovat zavádění této služby a rádi bychom vás informovali, že od 16. května 2022 již aplikace Stations a webový přehrávač nebudou k dispozici. Nemějte obavy, své oblíbené stanice budete moci poslouchat i nadále. Ve skutečnosti můžete po kliknutí sem všechny své oblíbené stanice snadno přesunout do hlavního prostředí Spotify a pokračovat v poslechu.“

Ačkoli tedy společnost neosvětlila důvod pro vypnutí Stations, dobrou zprávou je, že uživatelé o nic nepřijdou a stávající stanice budou moci přesunout do standardního prostředí Spotify, a pokračovat tak v poslechu.

K dnešnímu dni není webová aplikace funkční a mobilní aplikace již není k dispozici ke stažení na Google Play. Samotná aplikace však prozatím funguje.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.