Foto: Unsplash

Aplikace Teams se vydělí z kancelářských balíčků od Microsoftu

Společnost Microsoft se nyní rozhodla ke kroku, který oznámila již v dubnu, a totiž, že vydělí službu Teams z balíčků Office 365 a Microsoft 365 v celé Evropské unii, tedy i v České republice. Toto rozhodnutí přišlo po tříletém období, které začalo podáním antimonopolní stížnosti společností Slack. Tehdy tato konkurenční společnost uvedla, že zahrnutí služby Teams do uvedených balíčků je nezákonné, a že Microsoft tak neumožňuje některým uživatelům, aby program nepoužívali.

Technologický gigant nakonec souhlasil s oddělením Teams od svých balíčků na začátku tohoto roku, tehdy ale neuvedl přesné datum, kdy k tomu dojde. V červenci ale Evropské komisi nejspíš došla trpělivost a zahájila vlastní vyšetřování, zda včlenění Teams ke kancelářským balíčkům od Microsoftu není v rozporu s pravidly EU pro hospodářskou soutěž.

Nyní se zdá, že Microsoft zareagoval právě na toto vyšetřování Evropské komise. „Uvědomujeme si, že jako významný dodavatel technologií jsme zodpovědní za podporu zdravého konkurenčního prostředí. Oceňujeme vyjasnění několika obav, které vyplynuly z rozsáhlých a konstruktivních diskusí s Evropskou komisí,“ uvedla viceprezidentka Microsoftu pro evropské vládní záležitosti Nanna-Louise Linde v blogovém příspěvku oznamujícím toto rozhodnutí. „Věříme, že díky tomuto vyjasnění je zásadní, abychom začali podnikat smysluplné kroky k řešení těchto obav. Nečiníme tak s pocitem, že to nutně vyřeší všechny obavy, ať už ze strany Komise nebo našich konkurentů, ale věříme, že jde o konstruktivní krok, který může vést k okamžitým změnám na trhu.“

Od 1. října by měly být služby Microsoft 365 a Office 365 dostupné každá za cenu o 2 eura měsíčně nižší (resp. za 24 euro na celý rok). Teams by měl být k dispozici samostatně za 5 euro měsíčně nebo 60 euro na celý rok. Každý, kdo si dříve zakoupil sadu těchto produktů, může nadále platit za celý balíček, nebo odebrat Teams. Microsoft ale tvrdí, že všichni uživatelé, kteří Teams používali pracovně, budou mít i nadále možnost jej využívat podobným způsobem jako dříve.

Microsoft také chystá novou podporu pro stávající uživatele, kteří tak získají všechny potřebné informace (například i o přenosu dat apod.).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.