Foto: Pxfuel

Aplikace WhatsApp získává novou funkci pro uzamčení konverzací

Aplikace WhatsApp získává novou funkci Chat Lock (Zámek chatu), která má zvýšit soukromí při konverzacích. Takto uzamčené konverzace budou zařazeny do složky chráněné heslem nebo biometrickými údaji a oznámení z těchto konverzací nebudou zobrazovat odesílatele ani skutečný obsah zprávy. Pokud znáte funkci skrytých fotografií pro iCloud od společnosti Apple, zdá se, že funkce Chat Lock bude fungovat podobně.

Aplikace WhatsApp je známá koncovým šifrováním zpráv, nicméně to nemusí vždy zabránit tomu, aby si někdo nepovolaný četl vaše zprávy. Chat Lock by měl přidat další vrstvu ochrany, která by my měla pomoci i v případě, že zapomenete uzamknout svůj telefon nebo ho někomu půjčíte (v takových případech se může hodit i možnost zcela uzamknout aplikaci WhatsApp pomocí biometrického ověření.)

Funkce Chat Lock se již nyní zavádí. Společnost však do budoucna plánuje její další vylepšování. „V průběhu několika příštích měsíců budeme přidávat další možnosti funkce Chat Lock, včetně zamykání pro doprovodná zařízení či vytvoření vlastního hesla pro chaty, abyste mohli používat jedinečné heslo odlišné od hesla vašeho telefonu,“ napsala Meta v příspěvku na blogu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.