Zdroj: play.google.com

Aplikace Xbox Family Settings pomůže rodičům, jejichž děti u hraní tráví příliš mnoho času

Fakt, že děti často tráví hraním videoher více času, než si jejich rodiče přejí, není potřeba připomínat. Microsoft proto nyní přišel s aplikací Xbox Family Settings, která slouží ke kontrole a efektivní správě času, který děti hraní věnují. Kompatibilní je jak s herními konzolemi Xbox, tak s PC prostředím Windows. A přestože na obou platformách již nejrůznější rodičovské zámky existují, Xbox Family Settings nabízí daleko komplexnější správu a přehled o dětských aktivitách a návycích.

Rodiče tak v aplikaci jasně vidí, jaké herní tituly děti hrály a kolik času jim věnovaly. Nastavení umožňuje zvolit časový limit, který bude mít dítě vyhrazeno ke hraní (např. dvě hodiny denně). Po jeho překročení lze tento limit prodloužit (což může rodič udělat například za odměnu, pokud se dítě pilně připravovalo do školy). Samozřejmostí je také možnost zakázat násilné nebo jinak nevhodné hry či kontrolovat řadu dalších aktivit dětí. U těch nejmenších je to například kontrola osob, s nimiž se stýkají (aplikace umožňuje odmítat, či schvalovat nové přátele).

Nepřekvapí ani to, že Microsoft do nové aplikace přidal speciální ovládací prvky pro oblíbenou hru Minecraft, které zahrnují například rychlé spuštění. Společnost se navíc nechala slyšet, že pokud si to uživatelé budou přát, podobné ovládací prvky může přidat i k jiným hrám.

Xbox Family Settings je v současné době ke stažení na Google Play pouze v beta verzi pro Android. Finální verze, která bude obsahovat více funkcí (např. již zmiňovanou správu přátel dítěte) či podporu pro iOS, by měla být dostupná již v letošním roce, a to pravděpodobně ještě dříve, než dojde ke slavnostnímu představení konzole Xbox Series X.

Zdroj: engadget.com