Zdroj: storage.needpix.com

Aplikace Zoom zažívá obrovský příliv fanoušků i trollů, zvyšuje proto bezpečnostní pravidla

Asi málokteré aplikace zaznamenaly za poslední měsíc tak raketový nárůst oblíbenosti jako ty, jež slouží k videohovorům a videokonferencím. Asi největší nárůst počtu uživatelů zaznamenala služba Zoom. Na konci loňského roku měla tato služba přibližně 10 milionů aktivních uživatelů a v březnu letošního roku už to bylo 200 milionů.

Spolu s tímto úspěchem se však objevily také problémy, protože se platforma Zoom stala cílem internetových vtipálků, pocházejících často z řad nudící se mládeže. Objevily se případy tzv. Zoom bombingu, kdy se škodolibí útočníci připojovali k nechráněným hovorům a konferencím a jejich účastníky obtěžovali sdílením hlasité hudby nebo pornografických či explicitně násilných videí nebo obrázků. Zoom přitom využívaly školy nebo jiné veřejné orgány a odkazy na některé z konferencí byly dostupné veřejně.

Společnost Zoom se rozhodla, že se pokusí těmto případům zabránit a přidá do svých aplikací několik nových funkcí a pravidel. První z novinek je zavedení tzv. virtuální čekárny, v níž budou mít správci konference možnost žadatele o připojení sledovat a případně je do konference vůbec nepustit.

Dalším krokem bylo zavedení hesla ve výchozím nastavení. To bude součástí pozvánky, takže si tvůrce konference bude moci lépe ohlídat, koho do konference (respektive virtuální čekárny) vůbec pustí. Nebude díky tomu také možné připojit se pouze pomocí ID schůzky, což někteří z trollů zkoušeli.

Aplikace Zoom byla v minulých dnech za svůj nedbalý přístup kritizována ze strany veřejnosti i amerických úřadů. FBI před ní dokonce vydala oficiální varování. Je tak možné, že výše uvedené kroky jsou pouze první z celé řady dalších.

Zdroj: gizmodo.com