Aplikaci Outlook.com zasáhl na počátku roku hackerský útok, Microsoft vyzývá uživatele ke změně hesla

Společnost Microsoft varuje uživatele svého emailového klienta Outlook.com, před možným hackerským zásahem. Z šetření, které Microsoft v posledních dnech provedl, vyplývá, že se doposud neznámým pirátům podařilo neoprávněně proniknout do jeho systému. Stalo se tak v období mezi 1. lednem a 28. březnem tohoto roku. Hackeři si mohli odnést adresy emailových účtů, názvy složek, které uživatelé využívají nebo předměty mailů. Ke konkrétnímu obsahu pošty nebo přílohám, se podle zjištění Microsoftu nedostali.

Zatím není jasné, kolik uživatelů se tento problém reálně dotkl, kdo za povedeným útokem stojí ani k čemu hodlal získaná data využít. Hackerům se podle Microsoftu nepodařilo ukrást konkrétní přihlašovací údaje ani jiná citlivá data. Přesto však doporučuje uživatelům, aby pro vlastní bezpečnost změnili svá hesla. V mailu, který rozeslal uživatelům, ujišťuje Microsoft, že vynakládá maximální energii a personální možnosti k vyšetření celého případu.

Není to jediný problém související s počítačovou bezpečností, jež musí Microsoft v poslední době řešit. Na konci března mladý hacker přiznal k prolomení několika systémů společnosti Microsoft a Nintendo. Podílel se mimo jiné na narušení bezpečnosti vývojových serverů Microsoftu v roce 2017. To umožnilo hackerům z celého světa přístup k doposud nevydaným verzím operačního systému Windows.

Problém s narušenými mailovými adresami v současnosti Microsoft intenzivně řeší. V tuto chvíli se šetří rozsah útoku, původ narušitele a také důvod, proč k tomu vůbec došlo.

Zdroj: zdnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.