Foto: Unsplash

App Store byl mimo provoz, příčina zatím nebyla oznámena

App Store měl v pondělí problémy. První zprávy o potížích se objevily na sociálních sítích, uživatelé (přistupující do App Store prostřednictvím iPhonu, Macu nebo iPadu) se totiž do obchodu nemohli dostat a místo popisů viděli pouze prázdná místa. Nyní už by mělo vše normálně fungovat.

Zajímavé je, že uživatelé mimo USA mohli App Store používat i přes zjevný výpadek. Downdetector dosud shromáždil více než 2 400 hlášení o problémech. MacRumors uvádí, že někteří uživatelé měli potíže i s dalšími službami, včetně Apple Music a Apple Podcast, ale zdá se, že i ty jsou už vyřešeny.

Stránka se stavem serverů společnosti Apple neuvádí žádné problémy a společnost zatím neodpověděla na žádost o komentář, takže není jasné, jak rozsáhlé potíže byly a co je mohlo způsobit.

Zajímavé přitom je, že podle odhadu CNBC, který vychází z údajů zveřejněných samotnou společností Apple, získala společnost v roce 2022 jen prostřednictvím App Store na provizích od vývojářů 70 až 85 miliard dolarů, takže i krátký výpadek mohl stát Apple nečekaně mnoho.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.