Foto: Pixabey

Apple a Google pozastavily své platební služby v ruském systému Mir

Společnost Apple vyřešila skulinu, která některým Rusům umožňovala nadále používat jejich službu mobilních plateb, a to navzdory probíhajícím ekonomickým sankcím vůči Rusku. Podle agentury Reuters společnost ve čtvrtek oznámila největšímu věřiteli v zemi, že již nebude podporovat ruský domácí platební systém Mir prostřednictvím Apple Pay.

„Apple informoval NSPK, že pozastavuje podporu karet Mir v platební službě Apple Pay,“ uvedl v pátek Národní systém platebních karet (NSPK). „Od 24. března nemohou uživatelé do služby přidávat nové karty Mir. Společnost Apple během několika následujících dnů zastaví veškeré operace dříve přidaných karet.“

K podobnému opatření přistoupil minulý týden také Google. Podle zprávy The Wall Street Journal společnost Google pozastavila pilotní projekt, který umožňoval Rusům připojit své karty Mir do Google Pay. „Google Pay pozastavuje služby související s platbami v Rusku, a to v důsledku narušení platebních služeb mimo naši kontrolu,“ sdělil listu mluvčí společnosti Google.

Ruská centrální banka zřídila Mir poté, co USA a další země zavedly proti Rusku sankce v reakci na jeho anexi Krymu v roce 2014, poznamenává The Verge. Podle statistik, které centrální banka sdílela, se karty Mir podílejí na více než 25 % všech karetních transakcí v zemi. Již přestaly s Apple Pay a Google Pay fungovat karty velkých finančních institucí jako VTB Group a Sovcombank, a to krátce poté, co Kreml 24. února zahájil invazi na Ukrajinu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.