Foto: Unsplash

Apple CarPlay získalo nová vylepšení, jeho obliba roste

Společnost Apple oznámila velkou změnu v systému CarPlay. Novinka by měla zajistit lepší propojení s přístrojovou deskou automobilu a efektivnější integraci se samotným vozidlem. Uživatelé CarPlay si také budou moci zvolit, zda to, co vidí na přístrojové desce, chtějí zaměnit za design velmi podobný widgetům od Applu.

Majitelé CarPlay budou nově moci přidávat informace o jízdě, ovládat klimatizaci ve voze, zobrazit přehled počasí, aktualizované informace o navigaci, stavu paliva a baterie apod. Nové zobrazení se dokáže přizpůsobit různým velikostem displeje a má zcela nové rozhraní, které připomíná iPad na středové obrazovce.

Nicméně současné změny jsou jen začátkem. Apple totiž tvrdí, že další novinky můžeme očekávat koncem příštího roku. Víme například, že Apple interně pracuje na elektrickém autonomním vozidle. Bohužel společnost v poslední době stíhají nepříjemnosti a odchody vedoucích pracovníků. Další podrobnosti o elektrickém autonomním vozu prozatím chybí, současný upgrade CarPlay je tak zatím nejblíž tomu, co si vůbec můžeme pod autem od Applu představit.

Nicméně integraci nové generace CarPlay již zvažují další výrobci automobilů, například včetně společností Ford, Audi, Jaguar-Land Rover, Nissan, Volvo, Polestar a dalších. Apple uvádí, že 98 % všech nových automobilů již CarPlay má a 79 % uživatelů o této funkci před koupí automobilu uvažuje.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.