Foto: se svolením Apple

Apple Cash nabídne čísla virtuálních karet pro online nakupování

Podle dostupných informací Apple Cash v beta verzi iOS 17.4 pravděpodobně brzy nabídne virtuální číslo karty, které bude možné použít k nakupování online v případech, kdy není k dispozici Apple Pay. Nová funkce slibuje nový bezpečnostní kód pro každou transakci. Číslo bude možné získat v aplikaci Autofill prohlížeče Safari.

V beta verzi jsou uživatelé Apple Cash vyzváni k nastavení čísla virtuální karty. Jakmile to udělají, mohou si číslo zobrazit prostřednictvím nabídky Nastavení, včetně čísla karty, data platnosti a bezpečnostního kódu. Číslo je oddělené od čísla používaného pro transakce Apple Pay a bude jej možné změnit.

Karta Apple Cash se podobá debetní kartě a umožňuje posílat a přijímat peníze prostřednictvím Apple Pay a aplikace Zprávy. Finanční prostředky lze ukládat, lze ji propojit s bankovním účtem nebo jinou debetní kartou a převádět peníze tam a zpět. Výnosy z cashbacku Apple Pay se vyplácejí jako Apple Cash a prostředky lze použít na splácení zůstatků Apple Pay.

Služba Apple Cash byla dříve provozována v síti Discover, ale společnost Apple přešla k síti Visa již v roce 2022. Doposud však Apple Cash neměla číslo karty, takže její používání online nebylo možné. Funkce je zatím v beta verzi systému iOS 17.4, který má přijít v březnu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.