Foto: Unsplash

Apple do App Store přidává více reklam

Již od zítřka (25. října) přidá Apple do obchodu App Store další dvě kategorie reklam. Všichni uživatelé, kteří si stáhnout tuto aplikaci do iPhonu tak uvidí více reklam. Tato nepříjemná novinka se bude týkat všech zemí mimo Čínu. Právě ve všech těchto zemích totiž začne Apple prodávat reklamní prostor v rámci panelu Dnes a ve spodní části výpisů jednotlivých aplikací. Reklamy budou mít ikonu s modrým pozadím, což je odliší od ostatních doporučení.

Zatímco Apple nabízí reklamní prostor v rámci obchodu App Store od roku 2016, panel Dnes byl dosud vyhrazen pouze pro doporučení redakčního týmu společnosti. „Díky reklamě v panelu Dnes se vaše aplikace může objevit na viditelném místě hned na titulní stránce obchodu App Store – bude tak patřit k prvnímu obsahu, který uživatelé uvidí ihned, jakmile navštíví obchod App Store,“ uvedla společnost na stránce podpory.

O tom, že Apple plánuje doplnit panel Dnes o reklamy, se společnost poprvé zmínila v červenci letošního roku. Toto rozhodnutí je součástí širšího úsilí společnosti o rozšíření jejího reklamního byznysu. Podle nedávné zprávy Marka Gurmana z agentury Bloomberg společnost doufá, že v příštích několika letech téměř ztrojnásobí své příjmy z reklamy na 10 miliard dolarů ročně. Kromě většího počtu reklam v App Store prý společnost v blízké době plánuje zavést reklamy také ve své aplikaci Apple Maps.

Zdroj: engadget.com