Apple do App Storu zavádí předobjednávky

Apple do svého on-line obchodu App Store zavádí předobjednávky. Přeobjednané aplikace se automaticky stáhnou v den vydání.

Vývojáři budou moci své aplikace do obchodu dodávat až s devadesátidenním předstihem, zatímco dnes je sem mohou dávat pouze tehdy, když jsou připraveny k vydání. Funkce je dostupná ve všech prostředích obchodu, zákazníci si tedy budou moci programy předobjednávat z iOSu, macOSu a také tvOSu. Tvůrci aplikací mají možnost zákazníkům nabízet placené předobjednávky i předobjednávky zdarma. Pokud se cena během období, kdy je možné aplikaci předobjednávat, změní, zákazníkům se bude účtovat vždy nižší (tedy buď cena při předobjednání, nebo cena při launchi). Zákazník nebude muset platit do doby, než se aplikace stáhne.

Funkce je užitečná zejména tehdy, když je aplikace oznámená dlouho dopředu, tedy hlavně u her. Tvůrci, kteří chtějí nasměrovat pozornost potenciálních zákazníků na svou aplikaci v předstihu, mají díky tomu jistotu, že zájem o ni neopadne a zájemce na ni nezapomene. Herním studiím služba umožní nastavit si pro jejich tituly předem zpoplatněný obsah, který se však na produktové stránce objeví až při jejich vydání.

Google na rozdíl od Applu podobnou službu nabízí již několik let a nazývá ji „předregistrací“. Nicméně oproti Applu funkce pouze upozorňuje zákazníky na to, kdy je aplikace připravena ke stažení, přičemž jim neumožňuje si ji předobjednat a nechat ji automaticky stáhnout. Obě jsou však ve svém základu užitečné jak pro nakupující, tak tvůrce aplikací.

 

Zdroj: theverge.com, gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.