Zdroj: twitter.com

Apple Event se bude konat 15. září, Apple na něm oznámí řadu novinek

Společnost Apple oznámila datum konání Apple Eventu, na němž představí své novinky, jichž se dočkáme koncem letošního roku. Událost, ke kterou již rozeslala pozvánky, se bude konat v úterý 15. září od 10 hodin PDT (tichomořského času) v divadle Steva Jobse v Apple Parku. Živě bude vysílána na webových stránkách společnosti a na Apple TV. Dále bude dostupná v živém přenosu na MacRumors.com (včetně MacRumorsLive na Twitteru) a na YouTube.

Podobně jako letošní WWDC i nadcházející Apple Event bude mít pouze digitální podobu bez shromáždění lidí z médií. V USA totiž i nadále pokračují některá zdravotnická opatření kvůli onemocnění COVID-19. WWDC by se měla akce podobat i svým formátem, přičemž Apple ke každému novému produktu poskytne předem nahrané video segmenty.

A co konkrétně společnost představí? Těšit se můžeme na řadu nových iPhonů – očekáváme iPhone 12, který bude dostupný ve dvou velikostech 5,4 a 6,1 palce (přičemž 5,4palcový model bude nejmenším iPhonem‌, který Apple za poslední roky vydal). Vlajková loď vyšší třídy – iPhone 12 Pro bude k dispozici také ve dvou rozměrech 6,1 a 6,7 ​​palce (naopak 6,7palcový model bude největším ‌iPhonem v historii Applu).

Vedle nových iPhonů se Apple pochlubí také novými chytrými hodinkami Watch Series 6, které budou pravděpodobně vypadat podobně jako předchozí model Watch Series 5, ale nabídnou více (zejména zdravotních) funkcí (spekuluje se i o měření hladiny kyslíku v krvi).

Apple také pracuje na nových iPadech a na akci by mohl být odhalen 11palcový ‌iPad‌ Air, o němž kolují zvěsti, že bude vůbec poprvé vybaven technologií Touch ID pod displejem. S menší pravděpodobností můžeme očekávat také první letošní Macy s jablečnými ARM procesory (přepracovaný 23palcový MacBook Air a 24palcový iMac), nejchytřejší sluchátka od Applu AirPods Studio a menší bezdrátovou nabíječku HomePod. Tyto produkty si však Apple možná také nechá v rukávu až na později.

Zdroj: macrumors.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.