Foto: Unsplash

Apple má údajně v plánu u iPhonů vyměnit Lightning za USB-C

Apple a USB-C – jde to dohromady? Brzy pravděpodobně ano. Podle nové zprávy Marka Gurmana Apple testuje iPhony, které vymění Lightning port za USB-C. Letošní řady iPhonů se však tato novinka týkat nebude, k přechodu na nový port by podle dosavadních informací mělo dojít nejdříve v roce 2023.

Tato zpráva přitom navazuje na tweety spolehlivého analytika společnosti Apple Ming-Chi Kua z tohoto týdne, podle nichž Apple přejde na USB-C ve druhé polovině roku 2023, kdy bude pravděpodobně uvedena letošní řada iPhonů. Je tedy velmi pravděpodobné, že se Apple k tomuto kroku příští rok skutečně chystá.

Přestože jde o velkou změnu, není až takovým překvapením. Apple totiž USB-C opatřil již své iPady Pro, iPad Air a iPad Mini. Kromě toho EU v září zveřejnila návrh, který by po schválení vyžadoval, aby mnoho elektronických zařízení (včetně smartphonů) disponovalo porty USB-C. Gurman podotýká, že právě tato legislativní úprava byla „klíčovým důvodem“, proč Apple změnu vážně zvažuje. Přechod na USB-C má však také technické výhody, protože je schopen vyšší přenosové rychlosti než Lightning.

Mimo tuto zprávu se objevily také zvěsti o tom, že Apple vyvíjí iPhone bez portu. Gurman přímo uvedl, že Apple „v posledních letech pracoval na iPhonech bez jakéhokoli nabíjecího portu“. Jeho páteční zpráva však nenaznačuje, že by se iPhone bez portu stal v dohledné době realitou.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.