Apple možná ukončí spolupráci s Qualcommem ve prospěch MediaTeku

Apple údajně zvažuje, že se zbaví společnosti Qualcomm jako sekundárního dodavatele čipsetů pro iPhony. Jeho místo by mohl obsadit MediaTek, píše web gadgetsnow.com.

Web uvádí, že hlavním důvodem jsou vleklé patentové soudní spory Applu s Qualcommem. Podle něj by se nicméně kalifornský technologický gigant od Qualcommu „neodřízl“ úplně, jeho čipsety by nadále používal v zařízeních v rámci sítě CDMA u mobilních operátorů jako Verizon nebo Sprint. Zdroje webu také prozradily, že Apple převedl polovinu zakázek na výrobu modemových čipsetů z Qualcommu na Intel. V tuto chvíli není jasné, jestli tento objem zakázek nakonec připadne MediaTeku, či nikoli. Je to nicméně pravděpodobné, protože podle nejmenovaných insiderů v mobilním průmyslu splňuje tchajwanský výrobce tři principy, které Apple vyznává.

Těmi jsou technologická konkurenceschopnost na nejvyšší úrovni, komplexní a podrobné plány produktů a jejich segmentace a spolehlivá logistická podpora. Zároveň se ale neočekává, že by MediaTek nahradil na pozici dodavatelské jedničky čipsetů Intel. Čipsety od MediaTeku by se nemusely omezovat pouze na iPhony, v budoucnu by mohl dodávat svá řešení i do chytrých reproduktorů, bezdrátových dobíjecích zařízení apod.

Web v této souvislosti upozorňuje, že pokud by výše uvedené informace byly pravdivé, znamenalo by to, že nová generace iPhonů by měla disponovat gigabitovým LTE modemem. Pravděpodobně by to také znamenalo podporu dvou SIM karet, přičemž obě by fungovaly v rámci LTE sítě. Dnes přitom nabízí většina telefonů s touto funkcionalitou podporu LTE jen pro jednu SIM kartu. Apple se k záležitosti zatím nevyjádřil.

 

Zdroj: gadgetsnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.