Apple možná ve druhém kvartálu vydá cenově dostupnější MacBook Air

Apple prý ve druhém kvartálu letošního roku vydá cenově příznivější verzi MacBooku Air. Uvedl to známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities.

Kuo očekává, že nový levnější model pomůže letos zvednout dodávky MacBooků o 10–15 %. Novinka by měla rozhýbat stojaté vody řady Air, Apple totiž v posledních letech zaměřil svou pozornost na 12palcový MacBook a MacBook Pro. V současnosti se 13palcový MacBook Air prodává za cenu od 999 dolarů a i tento model prý Apple letos zlevní. Velké popularitě se i navzdory vysoké ceně těší např. u vysokoškolských studentů. Pro pořádek dodejme, že MacBook se prodává za 1 299 dolarů a MacBook Pro na stejné ceně začíná.

Současná generace MacBooku Air je stará přesně tři roky a za tu dobu u nich Apple vyměnil jen procesory (stále to však byly čipy starší generace Broadwell od Intelu). Zařízení navíc ani nepodporuje nový port Thunderbolt 3 (pouze Thunderbolt 2) a má starý napájecí konektor MagSafe. Ostatní verze používají vedle  třetí generace konektoru Thunderbolt i moderní port USB-C. Velmi pravděpodobným „kandidátem“ na výměnu je ale především zastaralý TN panel s nízkým rozlišením – novinka by mohla používat Retina displej Applu jako jeho dražší sourozenci, což je vlastně IPS displej s větší hustotou pixelů.

Společnost se také zmínila o reakcích dodavatelského řetězce na údajné nové modely iPhonů chystané na tento rok. Podle ní dodavatelé jako Unimicron, Pegatron nebo Wistron vydělají zejména na low-endovém iPhonu s úhlopříčkou 6,1 palců. Kromě toho společnost předpokládá, že komerčně se bude dařit „refreshi“ sluchátek AirPods, který má do obchodů dorazit v druhé polovině roku. Kuo také poznamenal, že poptávka po chytrém reproduktoru HomePod je zatím průměrná, nicméně žádná čísla neuvedl.

 

Zdroj: 9to5mac.com.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.