Apple musí vládním agenturám USA vysvětlovat zpomalení iPhonů

Kauza zpomalení některých telefonů iPhone, která vypukla před Vánoci, zatím zřejmě nekončí. Ačkoli prvotní dopady na telefony vyřešil Apple zlevněním výměny baterií a poslední aktualizace operačního systému iOS přinesla mnohem lepší možnosti spravování baterie, včetně možnosti vypnutí zpomalovacího režimu, případů se nyní ujímají některé úřady, aby prošetřili skutečnou podstatu věci.

Před nedávnou dobou jsme vás informovali o vyšetřování italských úřadů. V úterý večer společnost Apple informovala, že v současnosti jedná s několika americkými úřady, z nichž některé z nich zpochybňují motivaci společnosti pro zpomalení telefonů.

„Obdrželi jsme dotazy od některých vládních agentur a reagujeme na ně,“ řekla mluvčí Apple Trudy Mullerová ve svém prohlášení. Prohlášení společnosti Apple neodkazuje na žádnou konkrétní agenturu. Apple se také ohradil, že zpomalení telefonů byl způsob motivace, kterým chtěl své zákazníky přesvědčit ke koupi nových telefonů.

Zároveň byl Apple podle svých slov požádán, aby zpřístupnil informace o aktualizacích svých telefonů za poslední rok Komisi pro cenné papíry a Ministerstvu spravedlnosti. Tyto organizace zkoumají, zda mohl svým jednáním porušit zákony o cenných papírech, dosud však vyšetřovací komise neodhalily žádné chyby ze strany Applu. Toto vyšetřování zřejmě zjišťuje, zda vedení Applu svým jednáním nepoškodili investory společnosti.

Největším problémem zůstává fakt, že Apple o zpomalení svých telefonů zákazníky sám neinformoval. Ti pak problém s výkonem telefonů zjistili samy a Apple až poté přiznal, že za účelem delší výdrže baterie telefony skutečně zpomaloval. Zákazníci však, až do vydání současné aktualizace neměli možnost vybrat si mezi baterií a výkonem. Apple díky této kauze podle mnoha odborníku přišel, alespoň částečně, o největší devízu co měl, a to je důvěra zákazníků.

Zdroj: washingtonpost.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.