Apple Music nyní funguje na zařízeních Fire TV

Služba Apple Music je nyní dostupná na streamovacích zařízeních Fire TV od Amazonu. V tuto chvíli nicméně funguje jen v USA, britským uživatelům prý bude zpřístupněna v následujících týdnech.

Nejde o první zařízení Amazonu, kde služba funguje – již od prosince ji mohou využívat majitelé chytrých reproduktorů Echo (opět však jen v USA, do Velké Británie má dorazit také během několika příštích týdnů).

K tomu, aby uživatel mohl službu začít používat, stačí jen propojit účet služby s hlasovou asistentkou Alexou. Majitelé přehrávače Fire TV Cube mohou službu také používat ve vícepokojovém režimu.

Služba by mohla rovněž zavítat i na chytrý reproduktor Google Home – svědčí o tom alespoň to, že na konci února se položka Apple Music objevila v jeho nabídce nastavení hudby, nicméně nebyla funkční. Google později uvedl, že službu momentálně podporuje prostřednictvím svého hlasového asistenta, a o jejím případném budoucím zpřístupnění na reproduktoru se nezmínil. Pokud však již funguje na chytrých reproduktorech jeho velkého konkurenta, lze důvodně předpokládat, že dříve či později na Google Home dorazí také, jen o tom podle Googlu patrně ještě není správný čas mluvit.

Apple Music je v současnosti druhou největší streamovací službou na světě – na konci loňského roku měla 56 mil. platících předplatitelů a na jedničku Spotify ztrácela přibližně 40 milionů uživatelů (ta ovšem nabízí i verzi zdarma a s ní má dohromady přes 200 mil. uživatelů).

 

Zdroj: theverge.com, statista.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.