Foto: se svolením Apple

Apple Music nyní nabízí karaoke režim

Pokud máte rádi karaoke, nově nebudete potřebovat Spotify ani speciální aplikaci, postačí vám Apple Music. Tato streamovací platforma totiž představila karaoke funkci Sing. Novinka nabízí také pokročilá nastavení – můžete například změnit výšku hlasu či využít pokročilé nastavení textu (podle toho, co chcete zpívat), můžete tedy zpívat duet nebo třeba pouze doprovod. Zobrazení textu se navíc řídí rytmem, je tedy snazší poznat, kdy začít zpívat danou sloku. Společnost Apple také uvedla, že nová funkce vůbec nepoužívá mikrofony.

Funkce Sing bude celosvětově dostupná již v průběhu prosince, obsahovat bude „desítky milionů“ skladeb a uživatelé se jí dočkají jak na nové Apple TV 4K, tak na nejnovějších iPhonech (iPhone 11 a novější) a iPadech (například na loňském modelu 9. generace).

Pro srovnání – systém Android sice podporuje přehrávání textů písní v reálném čase, ale neumožní již nastavit výšku hlasu. Apple Music proto plánuje využít této výhody a sdílet více než 50 playlistů skladeb, jež budou optimalizovány pro funkci Sing.

Spotify zavedlo funkci karaoke v červnu, ale pro velmi odlišnou cílovou skupinou uživatelů. Zatímco služba Apple Music Sing je zjevně zaměřena na společenské akce, její protějšek ve Spotify je spíše herní záležitostí, jelikož zaznamenává váš hlas a hodnotí tento výkon.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.