Zdroj: wikimedia.org

Apple nejspíš chystá velkou změnu názvů: iOS bude iPhoneOS a iPhone Apple Phone

Apple na tento rok pravděpodobně chystá jednu zásadní změnu, a to přejmenování své nejznámější platformy iOS na iPhoneOS. Tato zpráva pochází od známého tipaře Jona Prossera, který na svém twitterovém účtu jednoduše sdílel zprávu: „iPhone OS“, a to bez jakéhokoli vysvětlení či komentáře.

Přestože se může zdát – poněkud krkolomně znějící – název iPhoneOS na první pohled jako hloupost, na druhý už začne dávat smysl. Nejenže se již původní operační systém pro jablečné telefony jmenoval také iPhone OS (na iOS byl přejmenován v roce 2010), ale především je nový název logický v kontextu ostatních zařízení společnosti Apple, která mají svůj iPadOS, tvOS, macOS a watchOS.

Tablety od Applu tak běží na iPadOS, tvOS je určena pro Apple TV, MacBooky využívají macOS a Apple Watch mají vlastní watchOS. Logicky by tedy jablečné telefony neměly mít iOS, ale mnohem spíše iPhoneOS.

O tom, že bychom si na nový název už pomalu měli začít zvykat, svědčí také to, že Jon Prosser (@jon_prosser) je důvěryhodným zdrojem informací a obvykle se ve svých předpovědích nemýlí. Kromě toho na jeho tweet reagoval další známý a neméně spolehlivý leaker Max Weinbach (@MaxWinebach) ze společnosti XDA Developers. Ten ve svém příspěvku kromě jiného uvedl: „Dostal jsem náhodný e-mail, že Apple přejmenoval iOS na iPhone OS a iPhone na Apple Phone, a nevěřil jsem tomu…“. Podle Weinbacha si tak možná budeme muset zvykat i na nové označení iPhonuApple Phone.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.