Apple objevil v některých MacBoocích Air z minulého roku problém s logickými obvody, nabídne bezplatnou opravu

Apple objevil v „malém počtu“ laptopů MacBook Air z loňského roku vážný problém s logickými obvody, který vyžaduje výměnu hlavní obvodové desky. Tu nabídne zdarma. Píše o tom s odkazem na interní dokumenty společnosti web 9to5Mac.

Podle webu se jedná o 13palcové MacBooky Air 2018 s Retina displejem a „jistými sériovými čísly“. Apple se prý v dokumentu zmiňuje o tom, že problém souvisí s napájením, žádné podrobnosti však neuvádí. Údajně však tyto modely mají problém s s tím, že je nelze zapnout.

Apple problém zatím neuvedl na své specializované stránce Exchange and Repair Extension Programs, nicméně jak web připomíná, Apple zde ne vždy uvádí problémy, které se týkají menšího počtu uživatelů. V dokumentech se prý také píše, že Apple dotčené uživatele kontaktuje přímo přes e-mail a že program na výměnu desky poběží čtyři roky.

Cupertinský technologický gigant má v poslední době na potíže s laptopy smůlu – před pár dny oznámil, že kvůli problému s přehříváním baterie z oběhu stahuje některé 15palcové MacBooky Pro s Retina displejem vyrobené mezi roky 2015–2017. Ještě dříve se objevil problém s podle všeho praskajícími flex kabely v některých 13palcových MacBoocích Pro z roku 2016, který mimo jiné způsoboval nerovnoměrné podsvícení obrazovky, a v případech, kdy došlo k velkému poškození kabelu (častým otevíráním a zavíráním zařízení), i její vypínání.

 

Zdroj: gizmodo.com, 9to5mac.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.