Foto: Unsplash

Apple omezil používání ChatGPT svými zaměstnanci, bojí se o vyzrazení interních informací

Společnost Apple je známá tím, že si své projekty úzkostlivě střeží a od svých zaměstnanců očekává stejný přístup. Nyní se podle deníku The Wall Street Journal technologický gigant obává možnosti, že jeho zaměstnanci při používání ChatGPT neúmyslně vyzradí tato přísně střežená interní data. Aby k takovému scénáři nedošlo, Apple údajně svým zaměstnancům omezil používání ChatGPT a dalších nástrojů umělé inteligence, jako je například Copilot z GitHubu, který dokáže automaticky doplňovat kód. Deník také uvedl, že Apple pracuje na vlastních jazykových modelech.

Začátkem dubna korejský týdeník The Economist informoval o tom, že tři zaměstnanci společnosti Samsung sdíleli důvěrné informace s ChatGPT. Jeden zaměstnanec prý chatbota požádal, aby zkontroloval zdrojový kód databáze, zda neobsahuje chyby, zatímco jiný ho využil k optimalizaci kódu. Třetí zaměstnanec údajně nahrál chatbotovi záznam z porady a požádal ho o sepsání zápisu. Je tedy vidět, že toto neopatrné chování není tak vzácné, jak by se mohlo zdát.

Není jasné, jak přesně společnost Apple omezuje používání generativních nástrojů umělé inteligence svým zaměstnancům a zda jejich používání zcela zakáže. V případě Samsungu však společnost omezila délku pokynů, které mohou zaměstnanci ChatGPT zadat, na jeden kilobajt nebo 1024 znaků textu.

Velké jazykové modely, jako je model OpenAI, se stávají tím lepšími, čím více lidí je používá, protože interakce uživatelů jsou odesílány zpět vývojářům k dalšímu tréninku. V podmínkách společnosti ChatGPT se například uvádí, že vložený obsah může být přezkoumán trenéry AI za účelem zlepšení tohoto systému. Nepřekvapí proto, že právě tajnůstkářský Apple se tomuto snaží předejít.

Nicméně také společnost OpenAI se snaží o vlastní kroky, například v dubnu představila nové nastavení kontroly soukromí, které uživatelům umožňuje vypnout historii chatu, aby jejich konverzace nemohly být použity k tréninku. Společnost toto nové nastavení uživatelům zpřístupnila poté, co musela ChatGPT na několik hodin stáhnout kvůli chybě, která uživatelům zobrazovala historii chatu jiných lidí.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.