Apple Pay na Alza.cz – 4 miliony za dva týdny

Nová platební metoda Apple Pay slaví v obchodě Alza.cz velký úspěch – během dvou týdnů od spuštění již pomocí ní zaplatili zákazníci zboží za více než 4 miliony korun. Nejvyšší z téměř dvou tisíc unikátních transakcí byl nákup velkokapacitního datového úložiště za 70 tisíc korun.

Od spuštění služby v České republice uplynul měsíc a desetitisíce českých „jablíčkářů“ ji už vnímají jako běžnou součást svých životů, která jim v mnohých ohledech usnadňuje nakupování. Podporují ji např. banky MONETA Money Bank, Komerční banka, Česká spořitelna nebo Air Bank nebo platební aplikace Twisto.

„Dění na poli finančních i dalších služeb intenzivně sledujeme, a pokud se objeví zajímavá novinka, chceme ji zákazníkům nabídnout mezi prvními. Apple Pay ve světě usnadňuje nakupování statisícům lidí, Češi mezi ně bezesporu patří,“ uvedl finanční ředitel Alza.cz Jiří Ponrt. Platby kartou navíc podle něj získávají na oblibě, v závěru loňského roku už tvořily více než polovinu všech transakcí v Alze.

Přes Apple Pay zaplatí zákazník na Alze skrze mobilní aplikaci Alza.cz z App Storu, ve které se tato možnost zobrazí při vyplňování objednávky v sekci plateb. Zaplacení je prakticky stejně jednoduché jako u bezkontaktního terminálu a poskytuje i stejné výhody – odpadne například nutnost vypsat údaje o kartě do platební brány. Protože se navíc k platbě objednávky použije virtuální karta zařazená ve Wallet, obchodník neuvidí stejně jako v případě použití bezkontaktního terminálu žádné údaje z fyzické karty nakupujícího.

Platby se pak potvrzují stejně jako v obchodech – přes Touch ID či Face ID v závislosti na  typu zákazníkova iPhonu nebo iPadu. V brzké době se rovněž plánuje spuštění podpory služby přímo na webu, díky čemuž bude možné platit přes tuto službu i na Macu se Safari. Nutná ale bude opět kompatibilita – tedy existence Touch ID, které se nachází na MacBooku Air a Pro s Touch Barem, či iPhone nebo Apple Watch v blízkosti.