Zdroj: Unsplash.com

Apple podpořil vznikající inciativu udržitelných čipů

Když se mluví o významných hráčích na poli polovodičů, společnost Imec se nezmiňuje příliš často. Jedná se o neziskovou organizaci, která se věnuje mimo jiné výzkumu a vývoji čipových technologií. V současnosti je jedinou společností na světě, která vyrábí litografické stroje EUV nezbytné pro výrobu 7nm, 5nm a 3nm čipů.

Tento týden organizace ohlásila, že startuje nový program Sustainable Semiconductor Technologies and Systems. V rámci něj hodlá spolupracovat s výrobci polovodičových čipů na snížení dopadů jejich produkce na životní prostředí. Hlavním cílem je analýza a následná optimalizace výrobních procesů, což by mělo vést ke snížení uhlíkové stopy. Spolu s představením programu odhalila Imec i prvního partnera, který do inciativy vstoupil, a tím je společnost Apple.

Už nyní je jasné, že pokud má mít program skutečně významný dopad, je nutné, aby se do něj zapojilo více významných hráčů na poli polovodičového průmyslu. Přilákání společnosti Apple je ale dobrý základ.

Výhodou společnosti Imec je, že má dobré jméno a v minulosti mnohokrát prokázala, že její projekty mají v rámci oboru smysl a je otevřená spolupráci. Je pravděpodobné, že ostatní velcí hráči polovodičového trhu počkají na to, jak se bude spolupráce Imec a Applu na novém programu vyvíjet a následně se do něj zapojí, nebo ne.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.