Foto: Pxfuel

Apple pracuje na funkci, která z iPhonů vytvoří bezkontaktní platební terminály

V blízké budoucnosti by vám pro provádění bezkontaktních plateb měl stačit váš iPhone, aniž by byl zapotřebí další hardware. Tuto zprávu zveřejnila agentura Bloomberg spolu s informací, že Apple by měl tuto funkci začít zavádět prostřednictvím aktualizace softwaru již v příštích několika měsících (je možné, že se jí dočkáme s finální verzí iOS 15.4, která vyjde letos na jaře).

Apple na této službě údajně pracuje od roku 2020, kdy koupil kanadský startup Mobeewave známý vývojem technologie, která mění smartphone v platební terminál. Skvělou zprávou přitom je, že Mobeewave potřebuje ke svému fungování pouze aplikaci a NFC v telefonu – například na rozdíl od služeb, jako je Square, které vyžadují použití externího hardwaru.

Snadné by mělo být také nabíjení. Uživatel by měl pouze zadat částku, kterou chce nabít, a poté přiložit platební kartu na zadní stranu iPhonu. Nicméně podrobné informace prozatím chybí. Nevíme tak třeba to, zda bude tato nová funkce zavedena jako součást Apple Pay, nebo ne.

Nicméně zajímavé je, že společnost Mobeewave před svou akvizicí již spolupracovala se společností Samsung, a to – nepřekvapivě – na zcela stejné funkci. Snažila se tedy telefony značky Samsung přeměnit na bezkontaktní platební terminály. Lze přitom říci, že pravděpodobně byla o krok dál, než nyní s Applem. Tuto funkci totiž již stihla pilotně zavést v Kanadě, a dokonce byla v této zemi uvedena na trh služba pro prodejní místa společnosti, nazvaná Samsung POS. Rozhodně tedy nejde o první takový projekt.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.