Foto: apple.con

Apple pracuje na opravě problémů s přehříváním iPhonu 15

Nový iPhone 15 se začal prodávat 22. září. Jak si ale v minulém týdnu mohlo všimnout mnoho nových majitelů iPhonu 15 a 15 Pro, telefon se v určitých situacích nepříjemně přehřívá. Společnost uvedla, že problémy způsobují procesy běžící na pozadí, chyba systému iOS 17 a aplikace třetích stran, informoval web Forbes. Společnost dodala, že brzy nabídne aktualizaci softwaru, která by problém měla vyřešit.

“Identifikovali jsme několik faktorů, které mohou přehřívání telefonu způsobovat,” uvedl mluvčí v prohlášení. Problém může vzniknout už během nastavování nového zařízení: “Během prvních několika dnů po spuštění nebo obnovení může být [zařízení] teplejší kvůli zvýšené aktivitě na pozadí,” uvedl mluvčí. “V systému iOS 17 jsme také našli chybu, která mohla mít dopad na některá zařízení a bude řešena v připravované softwarové aktualizaci. Další problém se týká některých nedávných aktualizací aplikací třetích stran, které způsobují přetížení systému. S vývojáři těchto aplikací pracujeme na opravách,” dodal.

Mezi problematické aplikace patří Uber, Instagram a Asphalt 9. Společnost Meta již vydala update pro Instagram, který by měl problém s přehříváním řešit. Společnost dále uvedla, že problém nesouvisí přímo s čipem A17 Pro. A problém nesouvisí ani s výkonnými nabíječkami, protože iPhone 15 je plně kompatibilní s USB-C PD a má vestavěnou ochranu, která zabraňuje poškození v důsledku přehřátí.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.