Apple pracuje na technologii sluchátek, která dokáží rozpoznat levé a pravé ucho

Společnost Apple údajně pracuje na vývoji nových sluchátek s revolučním řešením rozlišení pravého a levého kanálu. Sluchátka nebudou popsaná a uživatel si je dá na uši, tak jak se mu zrovna hodí, sluchátka své rozložení následně detekují sama.

Patentový úřad USA, kde si nechal Apple svůj nápad zaregistrovat jej zaregistroval pod názvem „System and method for automatic right-left ear detection for headphones“, tedy v překladu Systém a metoda automatického rozpoznávání pravého a levého ucha u sluchátek. Systém je založen na 5 mikrofonech, které budou umístěny v každém sluchátku. Jimi zachycené zvuky následně systém prostřednictvím řady složitých metod porovná a stanoví, které ze sluchátek je na kterém uchu.

Krom přesného určení jednotlivých kanálů při reprodukci hudby by sluchátka měla také přinést přesnější hlasové ovládání a odstranění šumu pokud je uživatel používá pro vyřizování hovorů. Díky velkému množství mikrofonu se dokáží sluchátka více „soustředit“ na uživatelův hlas a lépe jej formovat. Své využití mikrofony jistě najdou také v potlačování okolního hluku.

Není to první metoda rozpoznávání uší, kterou si Apple nechal patentovat. V říjnu se pod hlavičkou společnosti Apple objevil patent, který pracuje se senzory, jež dokáží rozpoznat tvar ucha a určit tak svou orientaci.

Nové technologie by se měly začít objevovat u řady sluchátek Beats. Pravděpodobně se tak stane v příštím roce.

Zdroj: theverge.com