Foto: se svolením Apple

Apple představil nové MacBooky Air s čipy M3

Společnost Apple oznámila nejnovější přírůstek do stále populárnější řady MacBook Air. Skvělou zprávou přitom je, že nový MacBook Air je vybaven vlastním čipsetem M3. Tento čip byl dříve vyhrazen výkonnější řadě MacBooků Pro a nejnovějším modelům iMac, nyní však přichází do nových 13 a 15palcových modelů MacBook Air.

Čip M3 je výrazně výkonnější než jeho předchůdce, přičemž srovnávací testy ukázaly přibližně 17% nárůst výkonu v jednojádrových úlohách a 21% nárůst výkonu ve vícejádrových úlohách. Výkon se pochopitelně zvýšil i u grafického procesoru, který ve srovnání s modelem M2 narostl přibližně o 15 %.

Každopádně kromě nového čipu je to stále MacBook Air. Vypadá v podstatě stejně jako model z roku 2022, má stejnou 13,6palcovou obrazovku a překvapivě robustní sestavu čtyř reproduktorů. Stejně tak patnáctipalcový model je v podstatě identický s tím, který Apple představil loni v létě, tedy až na upgrade M3.

Nové MBA jsou vybaveny relativně skromnými 8 GB RAM. Maximální kapacita obou modelů je stejně jako dříve 24 GB RAM s 2 TB úložného prostoru. Nicméně měly by se objevit nové vychytávky, včetně podpory až dvou externích displejů při zavřeném notebooku. Součástí je také Wi-Fi 6E.

Cena 13palcového MacBooku Air M3 je stanovena na 1 099 dolarů, zatímco cena 15palcového modelu začíná na 1 299 dolarech. Předobjednávky již byly otevřeny (a to i v České republice), na trh se oba nové modely dostanou 8. března.

Zdroj: engadget.com