Zdroj: Apple.com

Apple představil nový iPad Pro a MacBook Air, výbava obou příjemně překvapí

Apple se konečně pochlubil dvěma novými zařízeními: iPadem Pro a MacBookem Air. Vše se odehrálo pouze on-line na oficiálním webu společnosti bez velkých a okázalých prezentací. To ale nic nemění na tom, že se obě novinky mohou pochlubit skvělými parametry i řadou inovativních funkcí.

A navíc – Apple kromě vydání dvou nových modelů aktualizoval stávající Mac mini, který získal dvojnásobně velké úložiště za stejnou cenu. Fanoušci jablečných zařízení si proto jistě přijdou na své.

Co se nového iPadu Pro týče, ve výbavě nechybí dva objektivy (hlavní 12Mpx a širokoúhlý 10Mpx). Kromě toho se na zadní straně nachází také snímač LiDAR, který je určen pro přesné zaměření (zejména pak v režimu VR). Zařízení pohání výkonný procesor A12Z Bionic, potěší také 120 Hz displej s přesným podáním barev a jasem 600 nitů. Nechybí ani podpora dotykového pera a co vyloženě zaujme je možnost dokoupení klávesnice s touchpadem, která se jako taková u iPadu objevuje vůbec poprvé. Díky tomu se komfort ovládání iPadu Pro může výrazně přiblížit komfortu ovládání notebooků.

Nový MacBook Air získal řadu vylepšení. Jeho výbavu charakterizuje zejména 16palcový displej, nový procesor Intel Core 10, který by měl zajistit až dvakrát lepší výkon, a dvě i3 1,1 GHz nebo čtyři i7 1,2 GHz jádra (které lze pomocí tzv. turbo boostu posunout až na 3,8 GHz).

Skvělým krokem je také nová a spolehlivější nůžková klávesnice Magic Keyboard, čímž Apple konečně nahradil starší motýlkovou klávesnici, která potrápila nejednoho uživatele MacBooku. Díky nízké hmotnosti, útlému designu a variantě s velikostí úložiště až 2 TB (lze zakoupit i varianty 256 GB a 512 GB) je tento model zvlášť vhodný pro osoby pracující na cestách.

Ceny nového iPadu Pro začínají na 22 990 korunách a MacBook Air startuje na 29 990 korunách za nejnižší verzi. Pokud byste ale měli zálusk na to nejlepší, u obou zařízení zaplatíte více než dvojnásobek (nejvýkonnější iPod Pro stojí 48 490 Kč a MacBook Air 67 490 Kč).

Zdroje: 9to5mac.com, engadget.com