Apple představil speciální Product Red edici iPhonu 8 a 8 Plus

Apple včera představil speciální Product Red edici iPhonu 8 a 8 Plus. Část výtěžku z jejich prodeje půjde na léčbu nemocných AIDS v Ghaně, Rwandě, Keni a dalších pěti afrických zemích.

Telefony mají stejné hardwarové specifikace jako standardní modely – jsou tedy poháněny čipem A11 Bionic, mají duální fotoaparát s režimem Portrait Lighting, podporují bezdrátové nabíjení apod., liší se jen červenou barvou zadní části, která se na iPhonech a jiných produktech objevuje již od roku 2006. Přední strana speciální edice „osmiček“ je vyvedená v černé barvě.

V uvedeném roce založil frontman hudební skupiny U2 Bono a aktivista Bobby Shriver společnost RED, která vybírá finanční prostředky pro organizaci The Global Fund, pomáhající zmíněným zemím Afriky bojovat s AIDS, ale i tuberkulózou, malárií a jinými nemocemi. Podle šéfky společnosti Deborah Duganové se z prodejů produktů Applu edice Product Red vybralo za 11 let celkem 160 mil. dolarů.

Edice bude dostupná od 13. dubna v internetovém Applu Storu a kamenných prodejnách za stejnou cenu, jako se prodávají standardní verze (a ve stejných variantách 64/256 GB ROM). K dostání bude i u autorizovaných prodejců v USA, Kanadě, Austrálii, Velké Británii, Německu, Francii, Japonsku, Číně, Singapuru a na Novém Zélandu. Od května se bude prodávat v dalších zemích světa, např. Španělsku, Rusku, Brazílii, Mexiku, Spojených Arabských Emirátech, Jižní Koreji, Indii, Turecku, na Tchaj-wanu a dalších.

 

Zdroj: macrumors.com, arstechnica.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.