Zdroj: Apple.com

Apple přestavil první várku novinek pro vánoční trh, na iPhony si budeme muset ještě počkat

Letošní podzim bude pro značku Apple a její produkty především obdobím plným novinek. O tom svědčí i fakt, že místo jedné představovací show si Apple přichystal minimálně dvě. Tou první byla událost Time Files, která sice dle předpokladů nové iPhony nepřinesla, avšak na novinky rozhodně skoupá nebyla. Pojďme si celou událost krátce zrekapitulovat.

Jak název celé show napovídá, jejími hlavními hrdiny se staly hodinky. První na řadě v představování se staly Apple Watch Series 6, nový vlajkový model značky. V jádru těchto hodinek je nový čip S6, o němž Apple říká, že je dvoujádrovým procesorem založeným na architektuře A13 Bionic, která pohání iPhone 11.

Šesté chytré hodinky od Applu rozšiřují škálu zdravotních funkcí o možnost sledovat hladinu kyslíku v krvi. Kromě toho slibují jejich autoři 2,5 krát jasnější displej při stejné spotřebě baterie a také permanentně zapnutý výškoměr. Nový model hodinek se dočká také nových barevných provedení s nerezovým nebo hliníkovým pouzdrem. Vůbec poprvé v historii nabídne Apple také hodinky v červené barvě. Cena novinky je 399 dolarů.

Portfolio Applu se včera večer rozšířilo hned o dvoje hodinky. Apple Watch SE jdou po vzoru iPhonu se stejným označením cestou nižší ceny a vyšší dostupnosti. Nabídnou celou řadu stejných funkcí jako Series 6, včetně vestavěného akcelerometru, gyroskopu, stále zapnutého výškoměru a detekce pádu. Výrazným rozdílem je použití čipu S5 z loňské generace Apple Watch.

Apple také oznámil několik novinek týkajících se funkcí jeho chytrých hodinek obecně. Oznámeno bylo, že nové chytré hodinky se již budou prodávat bez adaptéru USB, který bude k dispozici samostatně. Novou funkcí pak bude tzv. rodinné nastavení, které umožní spárovat iPhone s více hodinkami a kontrolovat jejich aktuální polohu.

Poslední hardwarovou novinkou je nový iPad Air. Ten se pyšní 10,9 palcovým Liquid Retina displejem s úhlopříčkou 10,9 palců a rozlišením 2360 x 1640. V jeho jádru je čip 5nm A14 Bionic, který v sobě integruje šestijádrový CPU, novou čtyřjádrovou architekturu GPU a šestnáctijádrový neurální engine. Původní port Lightning nahradil Apple portem USB-C. Cena nového iPadu Air je 599 dolarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.