Apple prý pracuje na budgetovém iPhonu určeném speciálně pro čínský trh

Apple vyvíjí cenově dostupnější iPhone určený pouze pro Čínu, který kvůli ušetření nákladů nebude mít systém na rozpoznání tváře Face ID, a místo něj dostane čtečku otisků prstů integrovanou do displeje. Tímto krokem chce zastavit pokles prodejů na čínském trhu v důsledku vzrůstajícího tlaku na ceny způsobeného americko-čínskou obchodní válkou. Píše o tom web čínský web globaltimes.cn.

Face ID prý stojí Apple několik set jüanů za každý iPhone, takže údajný nový model by bez něj mohl být výrazně levnější a lépe konkurovat na čínském trhu zavedeným domácím značkám. Připomeňme, že v prvním kvartálu letošního roku byl zdejší jedničkou Huawei s 34%podílem, dvojkou Vivo s 19 procenty, trojkou Oppo s 18 procenty, čtyřkou Xiaomi s 12 procenty a až poté následoval Apple s podílem 9 %.

Průměrná cena nového smartphonu v Číně činí v přepočtu 731 dolarů, nejlevnější iPhone současné generace – iPhone Xr– se však prodává v přepočtu za 1036 dolarů. I přes poměrně výrazné slevy místních obchodníků, díky nimž je možné si jej koupit v přepočtu již za necelých 860 dolarů, má ve srovnání s konkurencí stále punc produktu „pro horních deset tisíc“.

Podle nyní probíhajícího internetového průzkumu, který se čínských spotřebitelů ptá, co by měl Apple na iPhonech vylepšit, jich přes 209 tisíc uvedlo, že cenu, přes 56 tisíc baterii a téměř 32 tisíc signál.

 

Zdroj: globaltimes.cn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.