Apple tvrdí, že nalezl softwarové řešení, které mu umožní prodávat starší iPhony v Číně i přes soudní zákaz

Na začátku tohoto týdne zveřejnila agentura Reuters rozsudek, který zakazuje prodej některých starších modelů iPhone na čínském trhu. Jednalo se o telefony iPhone 6S, 6S Plus, 7 , 7 Plus, 8, 8 Plus a X, jejich software totiž obsahoval část zdrojového kódu, který má patentovaná značka Qualcomm, která je s Applem v dlouhodobém soudním sporu. V minulosti se pokusila uplatnit stejný zákaz i v USA, ale to se jí však nepovedlo.

Rozsudek vstoupil ihned v platnost, avšak Apple avizoval, že prodej jeho telefonů v Číně ukončit nehodlá a podnikne protiopatření. A nyní zveřejnil jaké, vydá totiž aktualizaci operačního systému těchto telefonů na iOS 12. Ten používá jiné metody změn velikosti obrázků, než ty, které byly podle soudu duševním vlastnictvím společnosti Qualcomm. Díky tomu podle Applu nijak neporušuje patenty vlastně Qualcommem a tudíž jejich prodej na čínském trhu nemůže být nijak omezen.

Tato aktualizace však ve vší pravděpodobnosti neukončí spor Qualcommu a Applu, který se táhne již několik let. Qualcomm na počátku obvinil Apple, že ukradl jeho zdrojové kódy a dal je k dispozici společnosti Intel, což je přímý konkurent Qualcommu na poli výroby procesorů. Apple tvrdí, že finanční nároky Qualcommu na využití některých jejích patentů jsou neúnosné a zažalovala je o jednu miliardu dolarů.

Spor obou společností tedy bude zřejmě i nadále trvat a situace na čínském trhu byla obrazně řečeno, pouze jednou bitvou celé války. V současnosti navíc není vůbec jasné, kdo jí vyhrál a jak se k nové situaci postaví soudní orgány.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.