Foto: se svolením Apple

Apple údajně pracuje na novém monitoru Pro Display XDR

Fanoušci společnosti Apple, které zklamal monitor Studio Display, by mohli mít brzy od společnosti několik dalších možností. Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg Apple vyvíjí „několik nových externích monitorů”, včetně nové verze 32palcového Pro Display XDR z roku 2019. Podrobností není mnoho, ale Gurman naznačuje, že nové displeje budou obsahovat vestavěné čipy Apple Silicon jako Studio Display, který je vybaven speciálním procesorem A13 Bionic. Dodává, že aktualizovaný Pro Display XDR by se mohl dodávat po příchodu Macbooku Pro M2.

Gurman také přináší aktuální informace o dlouho ohlašovaném refreshi Macu Pro s označením M2. V říjnu informoval, že počítač bude dodáván s volitelnou variantou „Extreme” čipové sady M2, která měla údajně obsahovat procesor s až 48 jádry a 256 GB paměti. Od té doby podle Apple od těchto plánů upustil, informuje Gurman. „Na základě současné cenové struktury společnosti Apple by verze M2 Extreme Macu Pro pravděpodobně stála nejméně 10 000 dolarů – bez jakýchkoli dalších vylepšení – což z ní dělá mimořádně úzce specializovaný produkt, který pravděpodobně nestojí za [výrobní] náklady,” píše Gurman.

Za současného stavu bude zbývající model údajně vybaven čipovou sadou M2 Ultra s až 24 jádry CPU, 76 jádry GPU a nejméně 192 GB RAM. 

Apple měl dokončit přechod své řady počítačů na Apple Silicon dva roky po vydání prvního čipu M1. Podle Gurmana jsou úpravy funkcí a změna výrobních plánů společnosti Apple jedním z důvodů, proč společnosti trvalo tak dlouho, než oznámila nový Mac Pro. Pokud nedojde k dalším zpožděním, nový model se pravděpodobně objeví někdy v příštím roce.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.