Apple údajně pracuje na nových iPadech s funkcí Face ID a bez tlačítka Home

Podle agentury Bloomberg vyvíjí Apple nové iPady, které by měly mít funkci Face ID jako u nejnovějšího iPhonu a mají se obejít bez ikonického tlačítka Home. Na trhu by se měly objevit začátkem příštího roku a i v jiných oblastech designu mají kopírovat iPhone X.

Nové iPady (nebo iPad) prý již nebudou mít kolem displeje rámečky a jako iPhone X budou také postrádat čtečku otisku prstu Touch ID – tu nahradí právě funkce rozpoznání tváře. Podle webu techradar.com nemají redesignované iPady používat OLED technologii displeje jako iPhone X, ale zůstanou u osvědčeného LCD panelu. Důvodem může být i problém s dodávkami OLED displejů, který měl Apple u své mobilní vlajkové lodi. Ipady by údajně měly být vybaveny rychlejší verzí čipu A11 Bionic (na stejném běží iPhone X) a vylepšení se prý dočká i grafický čip. Výkonem by tedy chystaný iPad či iPady měly překonat iPad Pro z roku 2015.

Podle zdrojů agentury pracuje Apple i na vylepšení svého stylusu Apple Pencil a rozšíření jeho softwarové funkčnosti. Podle TechRadaru je možné, že mezi vylepšení bude patřit i to, že stylus již nebudeme muset nabíjet. Zatím není jasné, jestli upgradeovaný Apple Pencil spatří světlo světa ve stejnou dobu jako připravované iPady.

Více podstatných informací o iPadech pro rok 2018 není momentálně k dispozici, nevíme tedy, jakou úhlopříčku budou vlastně mít („refreshovaný“ iPad Pro má úhlopříčku 12,9 palců a jeho menší verze z letošního června 10,5 palců), ani nevíme, za jakou cenu se budou prodávat.

 

Zdroj: techradar.com, techspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.