Foto: Unsplash

Apple údajně představí vlastní speciální aplikaci pro hesla pro iPhone a Mac

Společnost Apple plánuje zabudovat aplikaci pro správu hesel přímo do příštích verzí operačních systémů iPhone a Mac. Nová aplikace s jednoduchým názvem Passwords bude konkurovat stávajícím správcům hesel, jako jsou 1Password a LastPass, které obvykle vybírají měsíční poplatky za generování a ukládání jedinečných hesel. Apple plánuje aplikaci přestavit na výroční konferenci Worldwide Developers Conference, která proběhne 10. června.

Společnost Apple již generuje a ukládá jedinečná hesla prostřednictvím iCloud Keychain, což je funkce, která synchronizuje hesla ve všech zařízeních Apple i v počítačích se systémem Windows prostřednictvím rozšíření prohlížeče. Hesla uložená v iCloud Keychain je ale často obtížné najít nebo změnit. Kdyby byla v zařízeních Apple zabudovaná speciální aplikace pro hesla, bylo by to nejen jednodušší, ale uživatelé by měli o důvod víc, proč zůstat v ekosystému Apple.

Stejně jako její konkurenti bude i tato nová aplikace od Applu údajně rozdělovat hesla do různých kategorií, jako jsou účty, sítě Wi-Fi a hesla passkey. Umožní také importovat hesla z konkurenčních aplikací a bude je automaticky vyplňovat, když zařízení zjistí, že se přihlašujete na webovou stránku nebo do aplikace. Hesla budou fungovat i na náhlavní soupravě Apple Vision Pro a stejně jako Google Authenticator a Authy budou podporovat dvoufaktorové ověřovací kódy. Zatím není jasné, zda aplikace pro hesla umožní kromě hesel bezpečně ukládat i soubory a obrázky, což nabízejí 1Password i LastPass.

Kromě aplikace očekáváme, že Apple v pondělí odhalí další verze systémů iOS, iPadOS, MacOS, WatchOS a VisionOS. Nové verze softwaru budou údajně napěchovány zcela novými AI funkcemi.

Zdroj: engadget.com