Foto: Unsplash

Apple údajně testuje devět nových Maců s čipy M2

Zdá se, že společnost Apple brzy vydá novou sadu počítačů Mac, které budou poháněny novou generací čipů M2. Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg totiž tento technologický gigant zahájil rozsáhlé testování nejméně devíti modelů Mac se čtyřmi různými čipy M2. Z toho lze tedy usuzovat, že se velmi pravděpodobně pomalu chystá jejich uvedení na trh.

Zdá se také, že Apple testuje nové počítače pomocí aplikací třetích stran z App Store. A právě zpětná vazba vývojářů těchto aplikací umožňuje utvořit si jasnější představu o tom, co můžeme od nových Maců očekávat.

Jedním z testovaných zařízení je údajně také MacBook Air s čipem M2, který disponuje osmí jádry procesoru a deseti grafickými jádry (oproti osmi grafickým jádrům u současného modelu). Již dříve jsme se přitom dozvěděli, že nejnovější MacBook Air by měl překvapit větší změnou designu, která může (mimo jiné) zahrnovat tenčí rámeček, více portů a nabíjení MagSafe. Zdá se také, že Apple zřejmě testuje i dvojici Maců mini s čipem M2 a M2 Pro a také základní MacBook Pro M2 se stejnými specifikacemi jako zmíněný MacBook Air.

V říjnu minulého roku uvedl Apple na trh 14 a 16palcové MacBooky Pro. Nyní by podle Gurmana společnost měla začít testovat nové 14 a 16palcové notebooky s 64GB pamětí poháněné čipy M2 Pro a M2 Max. M2 Max má zřejmě 12 jader procesoru a 38 grafických jader (oproti 10 a 32 u současných modelů).

Nový Mac Pro by kromě toho měl být poháněn nástupcem M1 Ultra. M1 Ultra, který byl teprve nedávno uveden na trh, je zatím nejvýkonnějším čipem společnosti Apple a v současnosti pohání Mac Studio. Gurman však upozorňuje na to, že prozatím neexistuje žádná záruka, že společnost vydá všechny modely, které v současné době testuje. Nicméně uvádí, že nových modelů (ať už v jakémkoli počtu) bychom se měli dočkat v průběhu tohoto roku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.