Zdroj: Pixabay

Apple údajně vybírá mezi Hyundai a Kiou, rozhovory o spolupráci se ale zastavily

Fanoušci produktů společnosti Apple jsou v prvním čtvrtletí letošního roku obzvlášť napjatí. Objevují se totiž zprávy, že jejich oblíbená společnost se chystá proniknout do dvou nových odvětví, konkrétně virtuální reality a vývoje autonomních automobilů. A o druhém jmenovaném oboru se nyní objevily nové informace. A z pohledu fanoušků by se dalo říci, že jsou pozitivní i negativní.

Tou dobrou zprávou je, že Apple vedl rozhovory o možné spolupráci s korejskými automobilkami Hyundai a Kia, tou špatnou pak to, že se zdá, že tyto rozhovory uvázly na mrtvém bodě. Důvod, proč došlo k pozastavení rozhovorů, není známý. Může jít o přehodnocování situace uvnitř společnosti Apple. Dříve totiž byla pravděpodobnější spolupráce s automobilkou Hyundai, nyní se však zdá pravděpodobnější konkurenční Kia. Apple pochopitelně odmítl celou situaci komentovat.

Apple pracuje na vývoji vlastních systémů pro chytré automobily se střídavými pauzami od roku 2014. Je nepravděpodobné, že by Apple vyráběl celý automobil jako takový (proto ostatně hledá silného, zkušeného partnera), ale dodával by klíčové komponenty, jakými jsou systém autonomního řízení nebo baterie.

O možné spolupráci s Hyundai dobře informované zdroje uvedly, že potenciální smlouva měla vést k produkci 100 000 automobilů do roku 2024. Tyto automobily by se přitom měly vyrábět na území USA, buď ve stávajícím závodě v Gruzii nebo v nově zbudované továrně. Nyní není jasné, jak vzniklá situace tuto časovou osu ovlivní.

Zdroj: bloomberg.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.