Foto: Pxfuel

Apple údajně vyvíjí osobní roboty pro domácnost

Apple hledá revoluční produkt, který by mu pomohl udržet si dominantní postavení na trhu a posloužil jako nový zdroj příjmů. A to zejména poté, co se společnost vzdala plánů na výrobu vlastního elektromobilu. Podle Marka Gurmana je jednou z oblastí, kterou společnost s tímto záměrem zkoumá, osobní robotika. Údajně se začala zabývat roboty a elektromobily současně s nadějí na vývoj stroje, který nebude potřebovat lidský dohled.

Ačkoli jsou projekty společnosti v oblasti robotiky teprve v začátcích, podle agentury Bloomberg již Apple začal pracovat na mobilním robotovi, který dokáže uživatele sledovat v jeho domácnosti, a dokonce již vyvinula stolní zařízení, které využívá robota k tomu, aby sledoval jednu osobu ve skupině při videohovorech, což by mělo pomoci vylepšit zážitek z online hovorů. Vzhledem k tomu, že tito roboti mají být schopni samostatného pohybu, společnost se zabývá také využitím algoritmů pro navigaci.

Nicméně roboti nejsou telefony a řada uživatelů je v současné době nepotřebuje. Apple si proto klade otázku, zda se jí investice do těchto technologií vyplatí. Vedení se prý nemůže dohodnout, zda má společnost na těchto projektech dále pracovat (panují obavy, aby nový projekt nedopadl jako Apple Car).

Společnost se v současné době údajně plně soustředí na náhlavní soupravu Vision Pro a nové produkty pro domácnost, které zahrnují také zařízení domácího rozbočovače s displejem, který se podobá iPadu. Apple samozřejmě může tyto projekty ještě zrušit a může si najít jiné, do kterých bude investovat, pokud zjistí, že by mu v budoucnu mohly generovat větší příjmy.

Zdroj: engadget.com